ów. Główną usługą świadczoną przez kancelarię prawną w ramach spraw dotyczących branży budowlanej jest zamówienie publiczne. Zamówienia publiczne to nic innego, jak element finansów publicznych obejmujący szczegółowe rozwiązania danych procedur wydatkowania środków publicznych. Radca prawny, w ramach zamówień publicznych, może oferować przygotowanie postępowań o udzielenie zamówienia, przygotowanie projektów umów, a także opisywanie przedmiotu zamówienia. Radca prawny kieruje swoje usługi zarówno do wykonawców, jak i zamawiających. Zakres usług oferowanych przez prawnika w ramach spraw dotyczących zamówień publicznych jest dość szeroki. Skorzystanie z profesjonalnej pomocy prawnej może być konieczne w wielu sytuacjach, które dotyczą prawa budowlanego i zamówień publicznych.
Jakie są wymagania zawodowe radcy prawnego
Zostanie radcą prawnym wymaga posiadania odpowiednich kwalifikacji zawodowych, które umożliwiają świadczenie usług prawnych klientom. Żeby zostać radcą prawnym potrzeba wielu lat nauki, a same studia prawnicze z pewnością nie należą do prostych. Ponadto kandydat na radcę prawnego musi ukończyć tak zwaną aplikację radcowską, podczas której przygotowuje się aplikanta do samodzielnego pełnienia zawodu. Warunkiem do zostania prawnikiem jest więc ukończenie magisterskich studiów prawniczych, a następnie odbycie trzyletniej aplikacji radcowskiej. Prawo do wykonywania zawodu posiada osoba, która została wpisana na listę radców prawnych przez okręgową izbę radców. Praca jako prawnik z pewnością posiada wiele zalet, ale wiąże się także z pewną odpowiedzialnością oraz trzymaniem się określonych reguł. Sama droga do zostania radcą prawnym zajmuje kilka lat nauki na studiach, a następnie odbywanie stażu podczas którego kandydat zapoznaje się z pracą radcy prawnego. Radca prawny może później świadczyć swoje usługi w kancelarii prawnej.
Wywalczanie odszkodowania
Kancelaria prawna oferuje świadczenie swoich usług w ramach różnych gałęzi prawa, a jednymi ze spraw, którymi zajmuje się prawnik, są sprawy odszkodowawcze. Prawo odszkodowawcze dotyczy uzyskiwania odszkodowania z tytułu różnych nieszczęśliwych wypadków. Można wyróżnić kilka rodzajów spraw odszkodowawczych, które zależą od sytuacji powodującej uszczerbek na zdrowiu lub utratę mienia osoby. Uzyskiwanie odszkodowania może więc dotyczyć odszkodowania po wypadku komunikacyjnym, odszkodowania za błąd medyczny, odszkodowania za wypadek przy pracy oraz odszkodowania za szkody majątkowe, osobowe oraz rolne. Odszkodowanie przysługuje osobie, która na skutek nieszczęśliwego wypadku lub sytuacji, doznała jakiegoś rodzaju szkody, czy to uszczerbku na zdrowiu, czy też szkody majątkowej. Prawnik zajmuje się sprawami odszkodowawczymi, pomagając klientowi domagania się swoich praw w związku z zaistniałą sytuacją. Wywalczanie odszkodowania jest przydatną usługą prawną, z której mogą skorzystać klienci indywidualni.
Usługi prawne w sprawach cywilnych
Prawnik może oferować świadczenie swoich usług prawnych dla klientów indywidualnych oraz dla przedsiębiorców w ramach wielu gałęzi prawa. Kancelaria prawna może zajmować się sprawami cywilnymi, które są regulowane przez dział prawa cywilnego. Świadczenie pomocy w sprawach cywilnych obejmuje przede wszystkim udzielanie porad prawnych klientom, reprezentowanie interesu klienta w negocjacjach, reprezentowanie klienta w sprawach sądowych, a także sporządzanie umów cywilnoprawnych. Samo prawo cywilne stanowi bardzo szeroką dziedzinę prawną, dlatego też zakres pomocy prawnej udzielanej w sprawach cywilnych nie jest jasno określony. Reprezentowanie klientów w sprawach sądowych w ramach prawa cywilnego może dotyczyć takich kwestii, jak rozwód, podział majątku, zachowek, odszkodowanie czy zadośćuczynienie. Zakres usług prawnych dotyczących prawa cywilnego jest bardzo szeroki, dlatego też klienci korzystają z usług prawnika w wielu różnych sytuacjach. Kancelaria prawna zapewnia udzielnie kompleksowej pomocy prawnej.