Kilka faktów i ciekawostek ze świata prawa - O prawie

aventum-kancelaria.pl

Kogo dotyczy taka pomoc jak ona

Ministerstwo finansów od początku 2016 roku wyszło z inicjatywą stworzenia na terenie całego państwa polskiego sieci nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji z zakresu prawa. Większość osób z pewnością spotkało się z tematem darm

Kilka faktów i ciekawostek ze świata prawa - O prawie aventum-kancelaria.pl
owej pomocy prawnej, ale zastanawia się nad wieloma kwestiami z tym związanymi. Kogo dotyczy taka pomoc, jak ona jest udzielana i w jakim zakresie ją otrzymamy. W artykule postaram się rozwiać wszelkie państwa wątpliwości, przybliżając nieco ten temat. Co obejmuje nieodpłatna pomoc prawna? Powinniśmy otrzymać wszelkie informacje na temat przepisów, praw oraz obowiązków obejmujących danej osoby. Możemy liczyć na pomoc w zakresie rozwiązania naszego problemu, sporządzeniu koniecznego pisma w celu rozwiązania sprawy lub pomoc w napisaniu pisma o ustanowienie pełnomocnika bądź adwokata. Kto udzielna nam pomocy prawnej? Pomoc otrzymamy od wyspecjalizowanych w swoim fachu adwokatów, prawników lub radców prawnych w lokalach udostępnionych przez gminy lub powiaty. Możemy liczyć na pomoc doradców podatkowych w punktach prowadzonych przez organizacje poza rządowe, w zakresie prawa podatkowego. Dla kogo przeznaczona jest darmowa pomoc prawna? Nieodpłatną pomoc z zakresu prawa bez żadnych problemów powinny otrzymać osoby które nie ukończyły 26 roku życia, osoby, które w poprzedni roku otrzymały świadczenie z pomocy społecznej lub osoby które ukończyły 65 lat. Na darmową pomoc prawną mogą również liczyć kobiety w ciąży, kombatanci, weterani oraz osoby zagrożone katastrofą naturalną, żywiołową lub awarią techniczną. Dodatkowym kryterium jest także posiadanie karty dużej rodziny.


Pomoc prawna przez profesjonalnego adwokata!

Prawnik jest zawodem często poszukiwanym w przypadku zaistnienia problemów z prawem. Szczególnie ważna jest w taki przypadku pomoc, którą świadczy adwokat - jeden z rodzajów prawników, który musi przejść specjalną aplikację. Pomoc prawna świadczona przez tego rodzaju specjalistę powinna być na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, dostosowanym do wymagań klienta. Adwokat ma obowiązek dbać o etykę zawodu prawnika. Pomoc prawna świadczona przez adwokata powinna się odbywać w warunkach, które klient uzna za komfortowe. Jednocześnie prawnik, jako osoba mająca wiele do czynienia z problemami zwyczajnych ludzi, musi też reprezentować sobą szeroką wiedzę z zakresu psychologii, a nie samej tylko nauki prawa. Pomoc prawna zatem nie może się ograniczyć jedynie to pomocy w stricte problemach prawniczych, powinna objąć także szeroką pomoc psychologiczną, którą adwokat powinien umieć realizować. Pomoc prawna udzielana przez adwokata jest najczęściej realizowana w wyspecjalizowanej kancelarii, jednakże istnieje możliwość jej świadczenia także w miejscu wybranym przez klienta, aby adwokat mógł w pełni spełnić oczekiwania. Niebagatelną rzeczą jest także dyspozycyjność adwokata w zakresie świadczenia pomocy prawnej. Musi mieć on doskonale zorganizowany czas pracy, ale też wyspecjalizowaną pomoc w zakresie prowadzenia kancelarii i udzielania pomocy prawnej. Adwokat jest zatem zawodem wymagającym szczególnych umiejętności interpersonalnych, z których wypływa nie sama tylko konieczność udzielania fachowej pomocy prawnej, ale też pomoc w ludzkich problemach i potrzebach.


Natomiast gdy pojawia się możliwość uratowania

Rozwód to jedno z najbardziej traumatycznych doświadczeń w życiu człowieka. Wszak właśnie wtedy diametralnie zmienia się nasze dotychczasowe życie, Jak przetrwać rozwód? Na pewno warto zatrudnić pełnomocnika. Doświadczony adwokat pomoże nam przejść przez ten trudny czas i pozałatwiać wszystkie nasze sprawy, a tych jest nie mało.

Z rozwodem wiążą się bezpośrednio takie kwestie, jak podział wspólnego majątku, opieka nad małoletnimi dziećmi czy alimenty. Doświadczony prawnik pomoże nam odpowiednio uregulować te kwestie.

Jakie są przesłanki rozwodu w prawie polskim?

Musza zajść trzy przesłanki, aby sąd mógł rozwiązać małżeństwo przez rozwód. Musi nastąpić trwały i zupełny rozpad:
- więzi ekonomicznej,
- więzi emocjonalnej
- więzi fizycznej.

Można bardzo łatwo stwierdzić kiedy pomiędzy małżonkami ustała więź ekonomiczna czy fizyczna, ale bardzo trudno obiektywnie stwierdzić, kiedy zniknęły między nimi uczucia. I to jest zadanie sądu. Sędzie musi ocenić każdą sprawę indywidualnie, na podstawie swojego życiowego doświadczenia.

Jeżeli rzeczywiście nie zauważy żadnych szans na uratowanie małżeństwa, to może je rozwiązać już na pierwszej rozprawie. Natomiast, gdy pojawia się możliwość uratowania związku, to sprawa zostaje skierowana do mediacji.

Jak znaleźć dobrego pełnomocnika?

Najlepiej skorzystać z poczty pantoflowej, czyli polecenia znajomych. Możemy też wpisać w wyszukiwarkę internetową odpowiednią frazę, na przykład kancelaria prawnicza prawo rodzinne i rozwody. Po chwili zobaczymy długą listę wyników.



© 2019 http://o-prawie.angielski.wlocl.pl/